Home POWER TOOLS Welding power tool INGCO INVERTER MMA WELDING MACHINE (ING-MMA18059)
INGCO GASOLINE WATER PUMP (GWP202)
INGCO GASOLINE WATER PUMP (GWP202) ₨9,720.00
Back to products
INGCO GASOLINE GENERATOR (GE35006)
INGCO GASOLINE GENERATOR (GE35006) ₨20,000.00
INGCO INVERTER MMA WELDING MACHINE (ING-MMA18059)
₨5,990.00
Inverter MMA welding machine
Input voltage(V):220-240~50/60Hz
Output current(A):10-180
Duty cycle(%):180A@40%
5 in stock (can be backordered)
Compare
Add to wishlist
SKU: ING-MMA18059 Category: Welding power tool
Share:
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
Description
IGBT inverter technology
Input voltage(V):1~220-240
Frequency(Hz):50/60
Output current(A):10-180
Duty cycle(%):180A@40%