Home POWER TOOLS Welding power tool INGCO INVERTER MMA WELDING MACHINE (ING-MMA25069)
INGCO TABLE SAW (TS150078)
INGCO TABLE SAW (TS150078) ₨12,990.00
Back to products
INGCO 1" GASOLINE WATER PUMP (GWP102)
INGCO 1" GASOLINE WATER PUMP (GWP102) ₨6,690.00
INGCO INVERTER MMA WELDING MACHINE (ING-MMA25069)
₨9,990.00
IGBT inverter technology
Input voltage: 1~220-240V
Frequency: 50/60Hz
Output current: 15-250A
Duty cycle: 250A@60%
LED display
No-load voltage: 80V
Max.output current: 250A
Diameter of electrode: 1.6-5.0mm
Anti-stick/Hot start/Arc-force
1 Pcs electrode holder with cable
1 Pcs earth clamp with cable
1 Pcs wire brush
1 Pcs helmet
Packed by color box
5 in stock (can be backordered)